• Replacement AC Adapter for HP/Compaq 90W G60-443CL G60-443NR G60-441US G60-445DX G60-442OM
We focus on providing high quality batteries and related accessories. This New AC Adapter for HP/Compaq 90W G60-443CL G60-443NR G60-441US G60-445DX G60-442OM is designed for long-lasting and stable performance. It provides a one-year warranty and has passed CE / RoHS / ISO9001 safety certification. Round-sealed package ,faster delivery and thoughtful after-sales service will make you feel assured to purchase.
Specifications
Condition100% New
Input100-240V~2.5A, 50 / 60Hz
Output19V~4.74A, 90W
Tip Diameter5 x 7.4mm / 0.20" x 0.29" (Inner Dia.x Outside Dia.)
Gross Weight14.85oz / 421g
Battery ColorBlack
Write a review
Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha