• Replacement AC Adapter for Sony VGN-T155 VGN-T160 Vaio VGN-T160P/LKIT2 VGN-T170 60W VGN-T160P/L
We focus on providing high quality batteries and related accessories. This New AC Adapter for Sony VGN-T155 VGN-T160 Vaio VGN-T160P/LKIT2 VGN-T170 60W VGN-T160P/L is designed for long-lasting and stable performance. It provides a one-year warranty and has passed CE / RoHS / ISO9001 safety certification. Round-sealed package ,faster delivery and thoughtful after-sales service will make you feel assured to purchase.
Specifications
Condition100% New
Input100-240V ~1.5A, 50/60Hz
Output16V~3.75A, 60W
Tip Diameter(0.18 x 0.26)" / (4.5 x 6.5)mm (Inner Dia. x Outside Dia.)
Weight301g / 10.62oz
Battery ColorBlack
Dimensions(4.21 x 1.89 x 1.14)" / (10.7 x 4.8 x 2.9)cm (L x W x H)
NOTE: Please, make sure this product fits exactly your original Sony model before making a purchase.
Write a review
Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha